Mbrojtësi italian, Giorgio Chiellini është i mendimit se bashkëlojtari i tij, Paulo Dybala nuk e ka arritur akoma nivelin e Neymar, por që është i bindur se shpejtë do të jetë në një ritëm me klasin e brazilianit, shkruan “Korneri.net”.

“Dybala nuk vlen aq sa Neymar, me gjithë respektin dhe nderimin që kam për të”, tha mbrojtësi italian.

“Neymar është në nivelin e Messit dhe Ronaldos, dhe ai do të jetë fitues i topit të artë më vonë”, shtoi Chiellini.

Dybala u spekulua se mund të jetë pasardhës i Neymarit në Barcelonë, pasi ky i fundit mund të largohet në drejtim të PSG./Korneri.net.

Artikulli paraprakAubameyang – Milan, komunikata e Dortmund zbulon të vërtetën e madhe
Artikulli tjetërMorata debuton nesër, zgjedh cilin numër do mbajë në fanellë