La Liga ka konfirmuar kërcënimin e bërë nga presidenti Javier Tebas, teksa ka refuzuar pagesën e klauzolës për Neymarin. Prokurori Juan de Dios Crespo, i shoqëruar nga dy persona të tjerë kanë mbërritur në selinë e La Liga-s për të depozituar shumën e klauzolës së përfundimit të kontratës së brazilianit me Barcelonën.

Presidenti i La Liga-s ka refuzuar të pranojë 222 milionë euro për brazilianin që të largohet nga Barcelona. La Liga nuk pranon që të paguhet klauzola nga një skuadër tjetër që nuk është spanjolle.

Në këtë mënyrë komplikohet dhe transferimi i Neymar-it te PSG-ja.

Artikulli paraprakJuventus nis misionin për mbrojtësin e ATL Madrid
Artikulli tjetërGiroud vendos a do të largohet nga Arsenali