Neymar nuk dëshiron të largohet nga Barcelona.

Neymar ka folur zyrtarisht për të ardhmen e tij duke hedhur poshtë të gjitha spekulimet në media të cilat kohët e fundit po përflasin një transferim të brazilianit në Premierligë te Manchester United, që raportohej se do të paguajë klauzolën e lojtarit, shkruan “G.E”.

“Ëndrra ime ishte të isha pjesë e Barcelonës. Kur isha fëmijë e dashurojë një transferim te ky klub i madh. Akoma më e bukur bëhet kur plotësohet ëndrra”, tha Neymar.

“Premierligë? Jam i lumtur te Barcelona dhe po luaj shumë mirë”, shtoi më tej braziliani.

Artikulli paraprakTaulant Xhaka: “Heroi” i Beogradit, sot një “tradhtar” i zhgënjyer
Artikulli tjetërLorik Cana dhe ylli i Bosnjës e “bëjnë” Shqiponjën [FOTO]