Pronarët e ri të Newcastle United  kanë prishur ekuilibrat në futboll.

Duke qenë se janë të vendosur të investojnë shuma të çmendura për të afruar sa më shumë yje në skuadër, edhe pse kjo nuk u lejon në vitin e parë, sepse të hyrat nuk kanë qenë aq të larta, përcjell Korneri.net

Në mesin e shumë emrave të Newcastle, është dhe ai i mbrojtësit të Milanit, Fikay Tomori. Anglezi është bërë lojtari kryesor i Milanit dhe lojtari i pazëvendësueshëm te Pioli.

Megjithatë, arsyeja pse Newcastle po mendon transferimin e Tomori,  është Frank Lampard. Ky i fundit është në pole-position për tu bërë trajner i “laraskave”, kurse Tomori është dëshira e parë e Lampard, që e njeh mirë lojtarin nga koha sa ishte te Chelsea. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here