Newcastle i ka bërë një ofertë zyrtare Brendan Rodgers.

Siç raporton Nicolò Schira, klubi, i sapo blerë nga fondi PIF, i ka propozuar një kontratë pesëvjeçare trajnerit aktual të Leicester dhe është i gatshëm të paguajë klauzolën prej 16 milionë eurosh për ta liruar atë nga Dhelprat, përcjell Korneri.net

Sidoqoftë, ai ende nuk do të ishte i bindur për idenë e largimit nga ekipi i tij aktual, pasi për momentin gjendet në klub më të mirë, dhe vetëm pas përfundimit të këtij edicioni mund të merr vendimin e duhur. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here