Liverpool humbi në shtëpi nga Everton 0:2 nëkuadër të xhiros së 25-të të Premier League, e cila ishte humbja e tyre e katërt radhazi në kampionat në Anfield për herë të parë nga viti 1923.

Skuadra e Jürgen Klopp përmirësoi formën e tyre të dëshpëruar të paktën pak javën e kaluar me një fitore 2-0 ndaj Leipzig në ndeshjen e parë të 1/16 e finales në Ligën e Kampionëve, por ata regjistruan një humbje të re të kampionatit. Vendi i parë ishte humbur shumë kohë më parë, por Liverpool tani ka një vend në Ligën e Kampionëve, pasi ata janë pesë pikë prapa West Ham të vendit të katërt, përcjell Korneri.net

“Ne e dimë që Liverpool ka shumë probleme me lëndime, për të luajtur para tribunave të zbrazëta, por është e njëjtë për të gjithë. Problemi për tifozët e Liverpool është se nuk ka asnjë ndryshim në ekip. Lojtarët duken si zombie që ecin njëri pas tjetrit dhe duke menduar të njëjtën gjë “, tha Gary Neville dhe shtoi:

“Ndoshta Klopp do të duhej të ndryshonte diçka? Dhe ai do të duhej të pyeste veten nëse ai po bën gjënë e duhur. Unë me të vërtetë nuk do të doja që të rezultonte se po i tregoja se si duhet të luajë Liverpool, por më duket se ata duhet t’i bëjnë disa ndryshime ndoshta në vijën e fundit, nuk e di. Ata me siguri do të jenë më mirë kur lojtarët e lënduar të kthehen, por për momentin nuk duket mirë “. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here