Sipas mediave italiane, Milan do të tentojë huazimin e Fernando nga Manchester City.

Mesfushori nuk bëj pjesë në planet e trajnerit Pep Guardiola dhe anglezët do të ishin gati ta huazonin lojtarin për një sezon.

Sipas “Daily Mail”, marrëveshja mund të arrihet nëse kuqezinjtë vendosin të paguajnë 5 milionë euro, pagën e ish-futbollistit të Porto.

Artikulli paraprakEdhe Atl.Madrid pas brazilianit 19-vjeçar
Artikulli tjetërKur mbyllet merkatoja e verës? Ja oraret e ç’do lige