Portugezi fantastik i skuadrës Sporting, Joao Mario është shndrruar në një ibjektiv jetik për zyrtarët e Interit, pasi që ai shihet si goditja më e madhe e merkaton verore nga “neroazurrët”, mirëpo dukët që transferimi i tij në “Meazza” të jetë komplikuar.

Sipas mediave italiane, nëse dështon transferimi i Joao Marios, Franck De Boer ka sygjeruar që të transferohet në skuadër belgu, Axel Witsel, për të cilin më herët kishin shprehur interesim edhe Juventus dhe Milan.

Artikulli paraprakE fton Italia, por përgjigjet në mënyrë shokuese: Më falni, nuk ndihem italian…[FOTO]
Artikulli tjetërE jashtëzakonshme: Ky lojtar kërkohet nga 17 skuadrat elitare gjermane