Agjenti i Paulo Dybala pritet të mbërrijë në Torino deri në fund të korrikut për negociata që duhet të rezultojnë në argjentinasin që mbetet në Juventus.

Dybala më parë refuzoi një pagë vjetore prej 10 milionë euro për të zgjatur bashkëpunimin, por besohet se përafërsisht një ofertë e tillë tani do të pranohej dhe nënshkruhej për pjesën tjetër pas verës së 2022, ndërsa ai është i lidhur me klubin me kontratë, përcjell Korneri.net

Ka pasur zëra se Dybala do të mund edhe të largohej në drejtim të Premier League apo La Liga, mirëpo duket se Juventusi nuk mendon ta shet, aq më pak kur tash trajner do të jetë sërish Max Allegri, i cili e ndërton skuadrën pikërisht rreth argjentinasit të jashtëzakonshëm. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here