Igor Dokmanoviq mund t’ua përcjellë lojtarëve të përfaqësueses së Kosovës atë që u mungon më së shumti – përvojën ndërkombëtare.

Kroati Dokmanoviq për herë të parë është në shtabin teknik të përfaqësueses së Kosovës në hendboll, shkruan sot “Koha Ditore”. Kosova po përgatitet në Prishtinë për paraqitje në eliminatoret për botërorin e vitit 2019.

Në kuadër të fazës së parë kualifikuese për botëror, Kosova luan me Poloninë më 12 janar, me Portugalinë më 13 janar dhe me Qipron më 14 janar. Ndeshjet e grupit të katërt luhen në Portugali.

Dokmanoviq ka përvojë të gjatë në hendboll, fillimisht si portier e më pas edhe si trajner. Aktualisht punon në Norvegji, te skuadra e ligës së dytë, Bergsoy.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here