Ndeshja e parë gjysmëfinale ndërmjet Drenicës dhe Llapit ëprfundoi pa gola, dhe ëkshtu gjithçka mbetet e hapur për ndeshjen e kthimit në Podujevë.
Ishte një lojë e mirë dhe e hapur, me shumë raste nga të dyja palët sidomos në pjesën e dytë, mirëpo rrjetat nuk u prekën asnjëherë.
Nuk do të thotë se ky rezultat i bardhë e favorizon Llapin në shtëpi pasi çdo barazim me gola do ta dërgonte Drenicën në finalen e madhe, mirëpo nëse bazohemi në rezultatet që i ka arritur Llapi prej se është rikthyer në stadiumin “Zahir Pajaziti”, atëherë e ka një përparësi të lehtë.

Me 19 prill luhet ndeshja e kthimit.

Artikulli paraprakNdeshje fenomenale në Mitrovicë, por nuk kishte fitues
Artikulli tjetërSpanjollët sulmojnë FIFA-n, “Marre si po i hakmerren Messit”