James Rodriguez of Real Madrid during the AUDI Cup match between Real Madrid and Tottenham Hotspur on August 4, 2015 at the Allianz Arena in Munich, Germany(Photo by VI Images via Getty Images)

Kolumbiani fantastik i Real Madrid, James Rodriguez, nuk e ka hapësiren e duhur në skuadrën e drejtuar nga Zidane, andaj në mediat spanjolle spekulohet për një largim gjatë merkatos dimërore.

Në orët e mbrëmjes së sontme, mediar italiane bëjnë të ditur se Juventus ka filluar kontaktet me agjentin e James dhe një marrëveshje eventuale mund të jetë shumë e mundur, që ish-anëtari i Monacos dhe reprezentuesi i Kolumbisë karrierën ta vazhdojë në Serie A te kampioni në fuqi Juventus.

Artikulli paraprakDeri në 2022 mos pyesni më! Shqipëria dhe Kosova, vetëm në DIGITALB
Artikulli tjetërPërmbysen të gjitha pagat në futboll: Kjo është rroga stratosferike e CR7