Football Soccer - Juventus v Hellas Verona - Italian Serie A - Juventus Stadium, Turin, Italy - 06/01/16 Juventus' Leonardo Bonucci celebrates after scoring the team's second goal REUTERS/Giorgio Perottino

Pep Guardiola nuk e ka harruar mbrojtësin italian të Juventusit, Leonardo Bonucci që për shukë për momentin është mbrojtësi më i mirë në Evropë. Pasi nuk ia doli t’i bintte zyrtarët e klubit gjatë verës, Guardiola e ka dnërmend që edhe në afatin dimëror të shqetësojë Juventusin dhe të kërkojë nga ata reprezentuesin italian.

Sipas mediave britanike janë në pyetje 60 milionë euro, të cilat është gati Manhester City t’i ofrojë për 29-vjeçarin.

Artikulli paraprakEdhe Milan mban sytë te PSG
Artikulli tjetërNjë tjetër lojtarë i Tottenham vazhdoi kontratën