Të gjithëve ju kujtohet Patrick Kluivert, i cili la gjurmë në futbollin evropian me Ajax, Milan dhe Barcelonën, por gjurmëve të tij është duke shkuar edhe i biri Justin, i cili është duke dalur nga akademia e Ajax.

Sipas mediave holandeze, Justin Kluivert është ftuar në ekipin e parë të Ajax dhe në ndeshjet e radhës mund të debutoj në Elitën e futbollit holandez.

Artikulli paraprakMavraj sërish në 11-tshën e javës në Bundesligë [FOTO]
Artikulli tjetërShorti: Kuptohen çiftet edhe në Ligën Evropës,