Sulumesi italian, Mario Balotelli raportohet t’i jetë vetëofruar ekipit të Seria A Sassuolo, por at do të preferonin Alessandro Matrin. Sipas Gazzetta dello Sport dhe Mediaset Premium, ka lindur një ide për të parë Super Marion të ringjallë karrierën e tij futbollistike në “Mapei Stadium”. Ai është i padëshiruar te Liverpool dhe i është thënë të kërkojë një ekip të ri gjatë kësaj vere pas një periudhe jo të mirë huazimi te Milan.

Burimet nga Italia sugjerojnë se Balotelli ka telefonuar Sassuolon duke i ofruar shërbimet e tij, por duhet të jetë një huazim me Liverpool që duhet të paguajë të paktën një pjesë të rrogës së tij. Gjithsesi, La Gazzetta insiston se trajneri Eusebio Di Francesco nuk është shumë entuziast për sa i përket kësaj ideje pasi nuk ka shumë besim te sulmuesi, dhe do të preferonte të huazonte Matrin nga Milan.

Artikulli paraprakTirana godet fuqishëm: Një reprezentues i Nigerisë dhe dy të Kongos në kryeqytet
Artikulli tjetërE diela ters e Cech: Pësoi 4 gola nga Liverpool dhe aksidentohet…