Darijo Srna  do të mund të transferohej te Barcelona, edhe pse afati kalimtar veror përfundoi mbrëmë pas mesnate.

Në fakt, mediat ukrainase shkruajnë që 34-vjeçari kroat mund të shkëput marrëveshjen me klubin e tij shumë vjeçar Shakhtar Donetzk për tu transferuar ën Camp Nou, dhe për këtë gjë kapitenit do t’i dilte në ndihmë vet klubi.

Burimet e njëjta konfirojnë se ish-kapiteni i Kroacisë po bisedon me Barcelonën, por ende nuk e ka kryer punën deri në fund. Nga ana tjetër mediat kataluanse kanë konfirmuar se kanë sjell lojtarë në atë pozicion si Aleix Vidal dhe Sergio Roberto.

Srna nga viti 2003 luan në Ukrainë dhe disa herë kishte deklaruar se dëshiron ta përfundojë karrierën te Shakhtar. Gjatë verës në kuadër të Kampionatit Evropian që u mbajtë në Francë, Srna u përshendet me lotë në sy nga përfaqësuesja e Kroacisë ku e mban rekordin e paraqitjeve.

 

Artikulli paraprakMkhitaryan shqetëson Mourinhon
Artikulli tjetërKuiz: Kush është fëmiju në foto? Sot është futbollist i famshëm