Janë lëshuar skuadrat e mëdha evropiane në gjahë për sulmuesin nga Gaboni.

Pierre-Emerick Aubameyang pritet të largohet nga Dortmundinë afatin kalimtar dimëror, ndërsa pak ditësh kemi shkruan se çmimi i tij është vënë tashmë nga klubi gjerman, shkruan Korneri.net.

Për 60 milionë euro Aubameyang do të largohej nga Bundesliga, dhe cila skuadër do të jetë më e shpejtë mund t’i siguroj shërbimet e tij.
Po flitet nëpër mediat evropiane se Chelsea është një hap para tjerëve, edhe pse nuk ka asgjë zyrtare apo konkrete në këtë drejtim. Mund të ndodh që Aubameyang të vesh fanellën “blu” të kampionëve anglez, por duhet të presim edhe pak ditë për të pasur më të saktë lajmin. /Korneri.net

Artikulli paraprakDardan Berisha pritshëm largohet nga Sigal Prishtina për të luajtur te…
Artikulli tjetërQendërmbrojtësi fantastik i FC Kekut, rrëfehet për Korneri.net