Festa e parë në stadium pas bllokimit, duke treguar ditën e djeshme në Castel di Sangro me 1280 spektatorë (nga një kapacitet prej 7500) pas urdhëresës që lejoi zgjerimin e 280 vendeve të tjera në 1000 fillestare.

“Të disiplinuar, të gjithë të pajisur në mënyrë rigoroze me syze, dhe rregulluar në mënyrë të tillë që të respektojnë distancën e vendosur nga rregulloret anti-Covid, Castel di Sangro është tashmë histori, she stadiumi Patini, bëhet objekti i parë italian që ka pritur një ngjarje sportive me praninë e publikut, në epokën e Coronavirusit.

Shumë familje dhe fëmijë të lumtur që mund të shohin heronjtë e tyre drejtpërdrejt. Tre sektorë të hapur për publikun, ata të veçantë dhe dy pjesët mbrapa portave, ndërsa tribuna ishte e rezervuar për mysafirët e Napolit dhe autoritetet lokale”.

Napoli mposhti skuadrën vendase L’Aquila 11-0, me tre golat më të shpejtë të shenuar (hat-trick) nga super sulmuesi dhe përforcimi rekord Victor Osimhen që i realizoi për vetëm 8 minuta, dhe me Amir Rrahmanin që ishte lideri i repartit defanziv. /Korneri.net

Artikulli paraprakGuardiola në Barcelonë, Man.City e nisi sulmin për Lionel Messin
Artikulli tjetërBoom Boom Milan, kështu e titullon faqen e parë Gazzetta dello Sport