Për të gjithë në Angli, ndeshja Evrton-Chelsea mund të jetë vemdimtare sa i përket titullit të kampionit sivjet, në rast se Chelsea fiton në këtë udhëtim të vështirë në Goodison Park, sepse në katër ndshjet e ardhshme skuadra londineze luan me skuadra shumë më të dobëta.
Njëkohësisht mund të jetë vendimtare edhe për Tottenham nëse Everton e mposht Chelsea dhe Spurs fiton derbin lokal ndaj Arsenalit.
Formacionet zyrtare janë kato:

EVERTON
22Maarten Stekelenburg
5Ashley Williams
6Phil Jagielka
3Leighton Baines
30Mason Holgate
8Ross Barkley
26Tom Davies
17Idrissa Gueye
10Romelu Lukaku
29Dominic Calvert-Lewin
19Enner Valencia

CHELSEA
13Thibaut Courtois
30David Luiz
24Gary Cahill
28César Azpilicueta
21Nemanja Matic
7N’Golo Kanté
3Marcos Alonso
15Victor Moses
19Diego Costa
10Eden Hazard
11Pedro

Artikulli paraprakLazio mposhti Romën dhe gjyqtarin Orsato (Video)
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Besa-Prishtina