Sërish dhunë nëpër stadiumet tona kosovare, dhe mendojmë që më në fund dikush duhet të dënohet shumë rëndë dhe të jep përgjegjësi për këto negative që po nodhin. Ndeshja derbi ndërmjet Llapit dhe Feronikelit u ndëpre në minutën e 65, pasi një tifozë i vendasve e qëlloi gjyqtarin anësor në një mjet të fortë, dhe pa asnjë diskutim dhe me të drejtë gjyqtari kryesor Fatmir Tahiri e ndali ndërmreu lojë dhe tash i mbetet organeve përgjrgjëse të FFK-së, të vendosin për rezultatin final dhe për dënimet që mund t’i pësojë Llapi.

Edhe ashtu ndeshja ishte e tëra e mysafirëve të cilët kishin epërsinë prej 0-3 me golat që i shënuan Blerand Kurtishaj dy herë dhe Mendurim Hoti.

 

 

Artikulli paraprakLeo Messi, 12 vjet nga debutimi i më të mirit
Artikulli tjetërTrepça 89 mposhti edhe Prishtinën dhe tash komendon në Superligë