Skuadra surprizë e këtij sezoni në Bundesligë, Leipzig, nuk ka arritur më shumë se një barazim 0-0 në shtëpi kundër ekipit të Ingolstadt, që mban vendin e parafundit në renditje kampionatit gjerman. Pas këtij rezultati, Leipzig është shtatë pikë larg bavarezëve, me këta të fundit që mund ta sigurojnë titullin në rast të një fitoreje kundër Wolfsbrug, një ndeshje që do të luhet në orën 18:30 në “Wolkswagen Arena”.

I njëjti rezultat, 0-0, është regjistruar edhe në ndeshjen e luajtur mes Dortmund dhe Koln. Verdhezinjtë, pasi kanë eliminuar Bayern në mesjavë, janë ndalu në kampionat pas dy fitoresh radhazi dhe tani rrezikojnë të humbin vendin e tretë në renditje.

Artikulli paraprakNga Peruzzi tek De Gea, portierët duan lavdinë e tyre në futboll!
Artikulli tjetërMarcelo “hero” i Real Madridit