Zlatko Kranjčar u nda nga jeta sot në Zagreb në moshën 66 vjeç pas një sëmundje të shkurtër dhe të rëndë.

Lojtari legjendar i Dinamos, fituesi i kampionatit me NK Zagreb dhe ish-trajneri kroat u sëmur kohët e fundit dhe sot ai humbi ndeshjen më të rëndësishme në jetën e tij. Lajmi për vdekjen e Cico Kranjčar së madhe u përhap me shpejtësi në qarqet e futbollit dhe reagimet mbërritën pa ndërprerje.

Marko Mlinarić: Kam mbetur pa dy miqtë më të ngushtë [Duško Popovski dhe tash Kranjčar], dy njerërit e mi që i njoh tërë jetën time. Asnjëherë nuk do të jetë më e lehtë, nuk do të kalojë dhimbja aq lehtë. Por nuk do të kaloj lehtë ajo që ai bëri për Zagrebin dhe Kroacinë.

HNK Hajduk: Legjenda e vërtetë e futbollit kroat, Zlatko Cico Kranjčar, na la natën e kaluar. Një rival në fushën e blertë, një zotëri dhe një mik jashtë saj. HNK Hajduk shpreh ngushëllimet më të sinqerta për të gjithë familjen e tij për këtë humbje të pariparueshme. Pusho në paqe.

Branko Ivanković: Shoku dhe kolegu im i madh u largua përgjithmonë. Keqardhje e madhe për të gjithë botën sportive dhe ngushëllime të sinqerta familjes së tij. Më vjen shumë keq, kemi pasur një marrëdhënie vërtet të shkëlqyeshme.

GNK Dinamo: Një lajm tronditës me mosbesim dhe lot përshëndeti gjithë turmën e tifozëve blu, e cila po e ka të vështirë të pajtohet me largimin e një anëtari të preferuar të familjes tonë blu, Cico Kranjčar tonë të dashur. I dashur Cico, faleminderit nga zemra për gjithçka, faleminderit për kujtimet, për trofetë, faleminderit për krijimin e një historie të shkëlqyer të Dinamos, faleminderit për romancën e futbollit dhe mbi të gjitha për miqësinë dhe shpirtin e mirë dhe ngrohtësinë ju përhapeni mes të gjithëve ne. Qoftë lavdia dhe lavdërimi i përjetshëm.

Ćiro Blažević: Nuk mund të ngrihem nga shtrati pasi jam shokuar. Nuk di çfarë të them. Unë fola me mjekun e tij një ditë më parë. E dija që ai ishte i dobët, por nuk e dija se ai ishte aq keq sa të largohej nga kjo jetë. Të gjithë po prisnin që unë të largohem, por Cico iku para meje. Është koha për mua, jo për atë. Oh, e tmerrshme, unë jam shumë i trishtuar. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here