West Ham United's Spanish goalkeeper Adrian spreads himself to prevent Manchester City's French midfielder Samir Nasri scoring during the English Premier League football match between Manchester City and West Ham United at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on August 28, 2016. / AFP PHOTO / OLI SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. / OLI SCARFF/AFP/Getty Images

Ditëve të fundit është shkruar për ardhmërinë e futbollistit francez Samir Nasri, i cili nuk ka vend te Manchester City, e kjo është e sigurtë pasi Pep Gaurdiola nuk e sheh as në mesin e 16- futbollistëve. Në këtë situatë është normale që lojtari te mos jetë i kënaqur dhe kërkon largimin.

I pyetur se ku dëshiron të luajë, Nasri u përgjigj.

“Te Besiktas nuk dëshiroj të luajë edhe pse më kanë ofruar ofertë shumë të mirë, por preferoj të luajë në La Liga, dhe Sevilla është opcioni im më real. Deri më tani kishte shumë spekulime rreth meje, por opcioni te kampioni i Europa League është real. Do të ulemi të bisedojmë dhe të shohim se çfarë do të ndodh” ka thënë Nasri.

Edhe mediat spanjolle e shohin si të mundshëm këtë transferim jo shumë të shtrenjtë për Sevilla kur dihet se çfarë marëdhëniesh kanë të dyja klubet.

Artikulli paraprakLajmi i fundit: Wilshere afër Milanos
Artikulli tjetërPërfundoi gjithçka, Witsel gjatë ditës në Torino