Kur krahasojmë se si dhe sa kushtojnë lojtarët dhe transferimet sip o realizohen në botën e futbollit, Napoli mund të thuhet se ka kryer punë në mënyrë fenomenale pasi ka martr nga Man City për vetëm 5 milionë euro talentin ukrainas Oleksandr Zinchenko, shkruan Korneri.net.

Presidenti i klubit napolitan Aurelio De Laurentis, është dakorduar me klubin anglez, dhe tash ai vetëm duhet të largoj njërin nga Giacherini apo Zapata, në mënyrë që t’i lirohet vendi për 20-vjeçarin ukrainas i cili luan mesfushor ofanziv, apo më saktë mund të luaj në disa pozicione. /Korneri.net

Artikulli paraprakFutbolli, çfarë vere! 3 mld euro shpenzime
Artikulli tjetërA e dini si është zbuluar Superkupa e Evropës?