Lajm i keq për Napolin dhe Rudi Garcia në prag të debutimit të tij në ligë kundër Frosinone.

Kvicha Kvaratskhelia në fakt nuk do të jetë në dispozicion për ndeshjen në udhëtim për shkak të lodhjes së muskujve. Gjeorgjiani bëri një pjesë të punës në grup dhe një pjesë individuale gjatë seancës stërvitore në Castel Volturno. Punë e personalizuar në palestër dhe në fushë për Gianluca Gaetano, përcjell Korneri.net

Humbja e Kvara-s menjëherë nuk është sigurisht mënyra më e mirë për të filluar mbrojtjen e skudetos në Napoli, por e mira është se nuk duhet të jetë ndonjë gjë serioze. Ai është lënë jashtë vetëm si masë paraprake, duke qenë se edhe rezonanca  ka konfirmuar se nuk ka lëndime. “Vetëm kujdes, ai ka pasur një traumë në një ndeshje miqësore, ka luajtur 70 minuta në ndeshjen e fundit, por që nga ajo ndeshje, edhe nëse rezonanca tregon se gjithçka është normale, ai ndjen diçka.

Garcia, siç u përmend, pret ta ketë në dispozicion gjeorgjianin për debutimin e tij në shtëpi me Sassuolo të dielën më 27 gusht dhe mbi të gjitha për ndeshjen e radhës kundër Lazios, sërish në “Maradona”, ku do të përballen skuadrat e parë dhe të dytë të sezonit të kaluar kundër njëri-tjetrit. /Korneri.net

Artikulli paraprakSuper transferimi i Napolit vjen nga Spanja
Artikulli tjetërHarry Kane, gol dhe asist, Bayern e nis me “poker”