Ndeshja hapëse e mbrëmjes në Chmapions League u zhvillua sonte në Turqi, ku Besiktas dhe Napoli barazuar 1:1.

Golat e ndeshjes u shënuan nga Quaresma dhe Hamsik.

Duhet theksuar se pas këtij barazimi të dyja skuadrat kryesojnë grupin, por këtë barazim mund ta shfrytëzojë Benfica, e cila sonte është duke luajtur ndaj Dinamo Kievit.

 

Artikulli paraprakRikthimi i Arlind Ajetit: Flet Mihajlovic…
Artikulli tjetërBayern fitoi me rikthim në Holandë, Atletico Madrid mezi arriti te fitorja