Sipas një raporti nga ‘Corriere dello Sport’, drejtori sportiv Cristiano Guintoli është i mahnitur me performancat e 22-vjeçarit të Athl. Bilbao, Inaki Williams dhe beson se do të jetë lojtari perfekt për ‘Partenopein’, shkruan “Korneri.net”.

Gjithmonë sipas ‘Corriere dello Sport’, interesimi në sulmuesin e Athletic Bilbaos zbulon gjithashtu se ka ndryshuar edhe politika e klubit në vëzhgimin e lojtarëve pasi tani ata preferojnë të kërkojnë lojtarë më shumë nga La Liga sesa Amerika Jugore./Korneri.net.

Artikulli paraprakJuve 126 milionë për tre super transferime
Artikulli tjetër‘Bomba’ nga Spanja: Real Madrid apo Barcelona? Kylian Mbappe ka zgjedhur skuadrën e re…..