Napoli ka fituar me rezultat të thellë ndeshjen e xhiros së 16-të në Serie A, pasi mposhti Cagliarin me rezultat 0:5 në “Sant’Elia”.

Lojtari që bëri dallimin në këtë ndeshje ishte belgu Mertens që shënoi Hat-trick, kurse dy golat tjerë i shënuan Hamsik dhe Zielinski.

Pas kësaj fitoreje, Napoli ngjitet në pozitën e katërt me 31 pikë, një më pak se Milan dhe Roma radhitën në vendit e tretë, përkatësisht të dytin.

Artikulli paraprakLiverpool i përzihet në pazar Juventusit, zyrtarizon ofertën për yllin e Serie A
Artikulli tjetërEdhe Premier League me “Catanaccio”, Chelsea fitoi minimalisht ndaj West Brom