Mëkati më i mad hi këtij edicioni në Champions League që në rast të moskualfikimit do të jetë pikërisht skuadra italiane Napoli, që pavarësisht fitores ndaj Shakhtar 3:0, gjasat i ka të vogla të kaloi tutje, pasi ukrainasit në ndeshjen e fundit do të luajnë në shtëpi me Man.City që i dha sinlajet e para se nuk është i interesuar ta pengoj Shakhtarin, duke fituar minimalisht 1:0 në shtëpi nda Feyenoord me golin e shënuar krejt në fund nga Raheem Sterling.
Golat e Napolit në San Paolo i shënuan Lorenzo Insigne, Piotr Zielinski dhe Dries Mertens.
Napoli ka tri pikë më pak se Shakhtar, kurse Man City kualifikohet tutje. /Korneri.net

Artikulli paraprakReali si në trening, Tottenham fitoi dhe kualifikohet në Dortmund
Artikulli tjetërStambolli? Jo, këtë herë ishte Ramón Sánchez Pizjuán