Skuadra italiane e Napolit është shumë afër marrëveshjes për rinovimin e kontratës me yllin e ekipit, Dries Mertens, i cili është duke shkëlqyer këtë edicion në Serie A, shkruan “Korneri.net”.

Për Mertens janë të interesuara disa klube evropiane, ndër to Inter dhe Chelsea, mirëpo zyrtarët e Napolit i kanë ofruar një kontratë të re, e cila do ta mbante belgun deri në verën e vitin 2021.

Artikulli paraprakInter vazhdon insitimin për mesfushorin, Lazio i ofron kontratë të re…
Artikulli tjetërGjigantët nga Premier League pas yllit spanjoll…