Atëherë kur duhet mungon kontinuiteti dhe pikërisht ky segment i lojës po i ushton Napolit edhe titulli i kampionit. Napolitanët pësuan disfatën e par sezonale në Serie A, duke humbur minimalisht në Bergamo nga Atalanta 1-0, me të vetmin gol që e shënoi Andrea Petagna. Napoi luajti më mirë, u mundua për ta barazuar së paku rezultatin, kishte në posedim topin, por këtë herë nuk realizuan.

Genoa fitoi 0-1 në udhëtim te Bologna, derisa Cagliari fitoi në shtëpi 2-1 ndaj Crotones. Baraz përfundoi ndeshje Sampdoria – Palermo 1-1, me vendasit që shënuan në minutën e 94 përmes Bruno Fernandes.

Artikulli paraprakXherdani me shokë e heshtin “Old Traford-in”
Artikulli tjetërTottenham ia shkaktoi disfatën e parë Man City