Situata e koronavirusit në Kataluni është shqetësuese përsëri, me 1100 të infektuar në një ditë të vetme.

Administrata lokale ka vendosur masa të reja kufizuese për të parandaluar përhapjen. Takimet e deri në dhjetë personave janë rikthyer, ftesa për të qëndruar në shtëpi dhe menaxhim më i mirë i aktiviteteve për të shmangur tubimet. Situata e shqetëson qartë Napolin. Më 8 gusht, në fakt, italianët do të sfidohen nga Barcelona në Camp Nou për ndeshjen e kthimit të 16-të në Champions League, përcjell Korneri.net

Napoli insiston te UEFA për të lëvizur ndeshjen kundër Barcelona Camp Nou. Sipas asaj që raporton Il Mattino: “Napoli është shumë i shqetësuar dhe e ka treguar atë tashmë përmes kontakteve të para me UEFA: ndeshjen e kthimit të raundit të 16-të të Champions League nuk dëshiron ta luajë në Barcelona por diku tjetër.

Trupi Evropian do të duhet të vendosë për çështjen: ndeshja është caktuar për 8 gusht në Camp Nou pas dyerve të mbyllura “. Klubi blu do të donte ta transferonte ndeshjen në një qytet tjetër. Sidoqoftë, shumë do të varet nga mënyra se si Covid-19 në Spanjë evoluon dhe nga masat kufizuese. /Korneri.net

Artikulli paraprakSuper Milan, “manita” ndaj Bolognas
Artikulli tjetërÇfarë fati i keq për Marash Kumbullan