Napoli pas humbjes aspak të merituar nga Man.City në Ligën e Kampionëve, nuk fiton as në kampionat.

Këtë herë napolitanët barazuan pa gola jnë udhëtim te Chievo, por nuk është se meritoi më shumë se kaq pasi nuk ka qenë Napoli i fillimit të edicionit spese ishin më të ngadalshëm dhe jo shumë agresiv.
Rastin më të mirë për mysafirët e kishte Lorenzo Insigne tetë minuta para fundit, goditjen e të cilit me mund të madh e ndali portieri Sorrentino.
Napoli është lider, por me vetëm një pikë më shumë se Juventus. /Korneri.net

Artikulli paraprakPasimi “imagjinar” i portierit të Mainz (VIDEO)
Artikulli tjetërRezistencë e madhe e Beneventos, por Juventus fitoi