ROME, ITALY - AUGUST 30: Radja Nainggolan of AS Roma celebrates after scoring the opening goal during the Serie A match between AS Roma and ACF Fiorentina at Stadio Olimpico on August 30, 2014 in Rome, Italy. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Ragja Nainggolan është njëri ndër mesfushorët më të kërkuar në Evropë, dhe pa dyshime dhe ndër më të mirët në rolin e tij. Nuk ka javë që nuk përmendet emri i tij si dëshirë e klubeve të mëdha, por zemra e tij rrah vetëm për klubin ku ai luan, shkruan Korneri.net.
Roma dhe Nainggolan janë shumë afër që të gjejnë gjuhë të përbashkët për vazhdimin e kontratës, dhe vetëm 1 milion euro po i ndajnë palët nga marrëveshja. Shumë shpejtë pritet që “Ninja” të nënshkruaj kontratën e re dhe të vazhdojë aventurën e tij në kryeqytetin italian. /Korneri.net

Artikulli paraprakRüdiger te Inter
Artikulli tjetërBefasuese ardhmëria e portierit të Man.City