Jun 9, 2017; Paris, France; Rafael Nadal (ESP) celebrates match point during his match against Dominic Thiem (AUT) on day thirteen of the 2017 French Open tennis tournament at Stade Roland Garros. Mandatory Credit: Susan Mullane-USA TODAY Sports

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, ka triumfuar në duelin final të Roland Garros ndaj Stan Wawrinkas me rezultat 3:0 në sete, në një finale të dominuar tërsisht nga spanjolli.

Nadal mbylli duelin me sete 6:2, 6:3 dhe 6:1, kurse triumfi në finalen e sotme për spanjollin ishte i dhjeti në karrierë në Roland Garros./Korneri.net.

Artikulli paraprakLlapi gati për goditje të dyfishtë në merkato
Artikulli tjetërZyrtare: Capello bëhet trajner i kësaj skuadre