Italian legend Andrea Pirlo awaits kick-off in the English Premier League football match between Chelsea and West Bromwich Albion at Stamford Bridge in London on December 11, 2016. / AFP PHOTO / Adrian DENNIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /

Përveç tifozëve vendas dhe mysafirëve të shumtë që ishin prezent në Stamford Bridge për të parë ndeshjen kampionale Chelsea –WBA, aty ishte edhe një mysafir special që kishte udhëtuar për ta parë nga afër ish-trajnerin e tij te Juventus, Antonio Conte. Mysafirë tjetër ishte edhe ish-legjenda e klubit Frank Lampard.

Chelsea legend Frank Lampard and his wife Christine Bleakley await kick-off in the English Premier League football match between Chelsea and West Bromwich Albion at Stamford Bridge in London on December 11, 2016. / AFP PHOTO / Justin TALLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /

Artikulli paraprakBonucci e shikon derbin në shtëpi
Artikulli tjetërHiguain vendosi derbin e Torinos