Shkodran Mustafi ka debutuar me fitore 2-1 në ndeshjen e sotme ndaj Southampton edhe pse rastet ishin të panumërta dhe mundësia e tre pikëve ishte reale. Fillimisht musafirët kaluan në epërsi me anë të autogolin të Cech, kurse golin e barazimit e shënoi Koscielny, ndërsa golin e fitores e shënoi Cazorla në fund të ndeshjes.

Nga ana tjetër Xherdan Shaqiri nuk është paraqitur fare në humbjen e Stoke City nga Tottenham në shtëpi me rezultat 0-4, në një ndeshje që u dominua nga fillimi deri në fund nga skuadra londineze.

Artikulli paraprakReali mbanë bilancin maksimal në La Liga
Artikulli tjetër“Ndizet” Higuain, Juventus bindës ndaj Sassuolo-s