Sapo erdhën lajmet më të reja nga Gjermania, Spanja dhe Anglia që kanë të bëjnë me shqiptarin Shkodran Mustafi. Reprezentuesi gjerman i skuadrës Valencia, është transferuar te Arsenali, dhe kjo çështje është mbyll para pak minutash shkruajnë mediat e këtyre shteteve.

Mustafi do të jetë futbollisti i dytë shqiptar që do të luajë për Arsenalin, pas Granit Xhakës që nënshkrojë me klubin londinez javë më parë.

Artikulli paraprakE tmerrshme çfarë i ka ndodhur këtij peshëngritësi (VIDEO)
Artikulli tjetërZyrtare: Fassone Drejtor i ri Gjeneral i Milanos