VILLARREAL, SPAIN - FEBRUARY 26: Mateo Musacchio of Villarreal in action during the La Liga match between Villarreal CF and Real Madrid at Estadio de la Ceramica on February 26, 2017 in Villarreal, Spain. (Photo by Fotopress/Getty Images)

Mbrojtësi argjentinas Mateo Musacchio, është vetëm një hap larg nënshkrimit me Milanon, mëson Kroneri.net.
Anëtari i Villarreal sipas të gjitha gjasave pritet të jetë përforcimi i parë i rosonerëve për edicionine arshëhëm pasi edhe bisedimet me lojtarin dhe menaxherin e tij ishin kryer fshehurazi në mesin e muajit janar, përcjell Korneri.net.
Dëshira e 26-vjeçarit është të vesh me çdo kusht fanellën e Milanos që po i ofron atij kontratë pesë vjeçare, kurse klubi italian do ta blej nga spanjollët për 15 milionë euro sepse kontrata e tij me “nëndetësen e verdhë” i skadon në vitin 2018.

Artikulli paraprakPersonit të sigurimit të Tottenham, i futet edhe bomba brenda!
Artikulli tjetërReal-Bayern: Zidane bën befasinë e madhe!