Kapiteni i Lazios, Lucas Biglia për të cilin ende ka kërkesa nga klubet e mëdha evropiane, në ndeshjen e fundit ndaj Empolit, pësoi lëndim në minutat e para duke zgjatur muskulin e këmbën në shkallën e dytë dhe sipas mjekësve të klubit argjentinasi nuk do të mund të luajë minimum 45 ditë deri në dy muaj.

Sipas mjekëve ai nuk është dashur fare të inkuadrohej në lojë pasi edhe ashtu nuk ishte riaftësuar nga i njëjti lëndim që kishte më herët, dhe kjo i ka kushtuar atij tashmë shumë.

 

 

Artikulli paraprakQetësohet situata te Reali
Artikulli tjetërIntervistë ekskluzive me Isa Eminhazirin: “100% do të shënoj në derbi”