Shumë qytete në Angli do të mbulohen në bora gjatë fundjavës dhe “Old Trafford” do të mbajë peshën e kushteve të pafavorshme të motit të dielën. Derbi i Manchester-it është padyshim nën kërcënim më të madh, me paralajmërimin e “Met Office” se do të ketë borë të rëndë në Manchester.

Parashikohet borë e rëndë që do fillojë që në orën 5 të mëngjesit dhe do të vazhdojë përgjatë gjithë ditës. Bora mund të shkojë deri në tetë centimetra dhe temperaturat do të jenë nën zero.

/Panorama Sport

Artikulli paraprakFitore jo shumë e lehtë
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Juventus-Inter, vendasit të hendikepuar shumë