Nuk ka mundur të jetë më mirë se derbi i madh Inter-Milan, në kuadër të çerekfinales së Coppa Italia.

Milan mposhti Torinon mjaftë vështirë pas penalltive 5-4, kurse Inter në minutën e 119 të vazhdimeve eliminoi Fiorentinën 1-2, me golin e vonshëm të sulmuesin Romelu Lukaku, shkruan Korneri.net

Sipas kalendarit, ndeshja do të duhej luhej më 27 janar, datë megjithatë ende jo e zyrtarizuar nga Seria A. Ndeshjet do të shpërndahen mes 26-28 janarit dhe Inter-Milan mund të zhvillohet të marten më 26 janar në ora 20:45. /Korneri.net

Artikulli paraprakÇfarë e premte e madhe, derbi kryeqytetas Lazio-Roma
Artikulli tjetërBale nuk qëndron te Tottenham