200 gola vetëm dhe vetëm me Bayern Munchen.

Thomas Muller hyn menjëherë në historinë e klubit bavarez, dhe që nga viti 1965 vetëm tre lojtarë kanë bërë më mirë se numri 25 i përfaqësueses së Gjermanisë, përcjell Korneri.net

Në Bundesliga Muller, me golin e shënuar këtë mbrëmje ndaj Schalke 8-0, ai  ka nënshkruar 119 gola, ndërsa golat tjerë erdhën në garat tjera.

Muller gjithmonë ka qenë njëri ndër lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës gjermane, dhe asnjëherë nuk kishte menduar të largohej. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here