Lajm i mirë për tifozët e Bayern Munich-ut. Thomas Muller do të jetë në fushë për ndeshjen kundër Real Madrid-it në çerekfinale të Ligës së Kampioneve, të mërkurën më 12 prill. Një informacion i publikuar mëngjesin e sotëm nga gjermania “Bild” ka sqaruar se gjendja fizike e lojtarit bavarez është e mirë, pas dëmtimit në kavilje të shtunën e kaluar gjatë sfidës me Augsbourg-un (6-0). Një ndeshje gjatë cilës Muller shënoi dy gola (36′; 80′).

Artikulli paraprakBayern, Ancelotti kërkon ta përserisë suksesin e këtij trajneri…
Artikulli tjetërLippi për “Sky Sports Italia”: Juventus në të njejtin nivel me Real Madridin, Barcelonen dhe Bayern Munchen…