Të shënosh në ndeshjen debutuese me përfaqësuesen është ëndërr për çdo futbollist. E bëri realitet Muhamet Hyseni, i cili barazoi rezultatin në Bazel në minutën e 81-të. Në intervistën pas ndeshjes, Hyseni deklaroi se e kishte parandier se do të shënonte.

“Ishte debutim ëndrrash, t’i realizosh Zvicrës është shumë e madhe, duhet të vazhdoj të punoj sa më shumë.

E parandieja që do të bëja diçka të madhe dhe ja që ndodhi.

Për paraqitjen time kanë merita shumë persona, klubi i Llapit, trajneri…. Ia dedikoj golin familjes sime.”

Artikulli paraprak“Shpërthen” Gliha: Nuk e kisha skuadrën e plotë, Zhegrova nuk vjen se nuk do
Artikulli tjetërGliha nuk ndjen presion, nuk mendon për të ardhmen e tij