EXCLUSIVE - MANCHESTER, UK 29TH NOVEMBER 2016: EXCLUSIVE - £150 per set online £250 per pic print - Manchester United manager Jose Mourinho leaves the Lowry Hotel to head to the AON Training Complex for training Photo: SilverHub, 0208 004 5359/07711 972644, sales@silverhubmedia.com

Jose Mourinho mendon të përforcohet me në tjetër mesfushor që e ka adhuruar gjithmonë, e i cili te Antonio Conte as që po luan. Fjala është për për nigerianin 29-vjeçar Obi Mikel, i cili edhe ashtu ka deklaruar se dëshiron largimin nga Chelsea pasi nuk po luan fare nën urdhërat e Antonio Contes.

Mikel është pjesë e Chelsea që nga viti 2016, dhe tash mund të vesh fanellën e “djavë të kuq”, atje ku do ta kishte vendin e sigurtë te Mourinho. Për 2 milionë funte pritet të finalohet ky transferim në janar pasi kontrata e lojtarit skadon në fund të edicionit.

 

 

Artikulli paraprakSousa: “Damato duhet të referojë në Lega Pro”
Artikulli tjetërStudimi në futboll, zbulohet realiteti i hidhur