Humbja e dytë radhazi e Manchester United ka zemëruar tifozët e këtij klubi, të cilët kanë nisur që tani të kërkojnë kokën e Jose Mourinhos.

Ata kanë vërshuar nëpër rrjetet sociale menjëherë pas humbjes 1-0 nga Feyenoord në ndeshjen e pare të fazes së grupeve në Europa League. Sipas tyre, Mourinho është një Van Gaal i maskuar dhe kërkojnë largimin e tij për të mos humbur kohë dhe për të shmangur dështimet që kanë karakterizuar këtë skuadër në tre sezonet e fundit.

Ato që përforcojnë akoma më shumë zërat për largimin e portugezit janë edhe statistikat. Pasi fitoi Community Shield kundër Leicester dhe tre ndeshjet e para në kampionat, ku ajo me Hull City u sigurua vetëm në sekondat e fundit dhe me pak fat, United humbi derbin me City, ndërsa Mou një tjetër përballje me Guardiolan.

Mourinho të “shkarkohet” menjëherë!

Të njëjtin start portugezi ka patur edhe me Chelsea sezonin e kaluar dhe pjesa tjetër e historisë dihet tashmë.

Artikulli paraprakDe Biasi: Kosova meritoi më shumë kundër Finlandës
Artikulli tjetërHumbi 11-0, Nevil Dede: U tradhtova nga lojtaret kosovare