Sipas raporteve të mediave britanike, Jose Mourinho duket i vendosur që ta transferojë mesfushorin gjerman të Real Madrid Toni Kroos, pasi sipas portugezit një lojtari i profilit të reprezentuesin gjerman i mungon skuadrës angleze.

Ndërsa kur u pyet për një kthim të mundshëm në Bundesliga ai tha “Në Bundesligë, unë përfundimisht nuk do të luaj më. Unë nuk mund të imagjinoj që të kthehem në Bayern. Kjo nuk do të ndodhë, kështu që nuk ka mundësi tjetër për mua në Gjermani “.

Artikulli paraprakKevin Durant vet mposhti Spurs dhe tash Warriors janë vetëm një hap larg finales
Artikulli tjetërJuventus, 90 minuta larg “Scudetto-s” së 6-të radhazi! Festa, e kufizuar