Tifozët e Evertonit mund ta shohin sërish dikur udhillin e tyre Wayne Rooney duke vrapuar në Goodison Park dhe të vesh edhe njëherë fanellën e Tooffes, shkruan Korneri.net.
Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho dëshiron që ta mposht konkurrentin e madh Cheslea dhe të shpenzojë shumë më pak për sulmuesin e hatashëm belg, Romelu Lukaku i cili largohet nga Everton vetëm për 100 milionë funte.
Mourinho i ka ofruar Evertonit Rooney si dhe para “kesh” dikur deri në 60 milionë funte, dhe tash pas kësaj oferte. /Korneri.net

Artikulli paraprakÇfarë finishi: Wall me treshe dërgon serinë në ndeshjen e shtatë
Artikulli tjetërMan City fitoi ndaj Leicester që shënoi penalltinë e cila nuk i pranohet për barazim!