Një tjetër përjashtim për Josè Mourinhon, pas një debati në fund të ndeshjes me stolin e Monzas me të cilin kishte pasur edhe shkëndija kampionatin e kaluar.

Në minutën e fundit të ndeshjes, Roma kaloi në epërsi 1-0 falë golit të El Shaarawy, trajneri i Monza, Palladino protestoi për një top që nuk u kthye në fushë nga djemtë e rinj që ishin anash fushës dhe që janë aty për ti kthyer topat sa më shpejt, përcjell Korneri.net

Në atë moment Mourinho iu drejtua rivalëve të tij me gjestin ‘qarë’ dhe ‘blah blah’ dhe gjyqtari Ayroldi e nxorri menjëherë kartonin e kuq. Me këtë përjashtim, Mourinho nuk do të jetë në stol për ndeshjen e së dielës së ardhshme në orën 18:00 në San Siro kundër Interit, ish-skuadrës së tij.

“Më përjashtuan për heshtjen e stolit të Monzas, por nuk ofendova askënd – tha Special One pas ndeshjes – Vitin e kaluar luajtëm një ndeshje të shkëlqyer në Monza dhe njerëz pa përvojë na thanë fjalë të këqija. Sot i vetmi stol që bëri një shfaqje fantastike dhe bëri presion mbi gjyqtarin ishte e tyre. Si të gjitha herët që nuk jam aty…”. /Korneri.net

Artikulli paraprakAtalanta marrshon tutje, fitoi sërish
Artikulli tjetërKlopp niset për Osimhen